Klarnet Bakımı Nasıl Yapılır?

Klarnet Nasıl Temizlenir?

Klarnetin bakımı üflemeli bir çalgı olmasından ötürü çok büyük önem arz etmektedir. Eğer ki gerekli bakımları yaparsanız, klarnetinizden ilk günkü performansından bile daha iyi bir işlevsellik alabilirsiniz, bu yüzden klarnet kursu İzmir olarak bakım ve temizlik basamaklarını atlamadan yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Günlük Klarnet Bakımı
Her gün egzersiz seslendirilmesinden sonra gerçekleştirilmesi gereken günlük bakım, klarnetinizin ömrüne ömür katacak bir bakımdır, bu yüzden klarnet kursu İzmir olarak mutlaka günlük bakımınızı tam yapmaya özen göstermenizi tavsiye ediyoruz.  Bir fırça yardımıyla klarnetinizin içini ve dışını yıpratmadan temizleyin ve kuru bezle dış bölgeleri silin, aslında günlük bakım aşaması bu kadar basit ama işlevsellik olarak çok önemli bir aşama.

Aylık Klarnet Bakımı
Temizlik konularından çok bakım işlemlerinin ele alındığı aylık klarnet bakımı, sıkılığı giden perdelerin onarılması ve klarnetin belirlenen aparatlarına vazelin sürülmesi işlemini barındırmaktadır. Genel olarak aksamların tamirini hedef alan bu bakımı aksatmanız durumunda ilerleyen zamanlarda çeşitli bölümlerde ses bozuklukları ve parçaların çalışmaması gibi sorunlar yaşabilirsiniz.

Yıllık Klarnet Bakımı
Bu bakım yıl içerisinde gerekli görüldüğü kadar gerçekleştirilmelidir, bunu anlayabilmek için sazınızı bir klarnet ustasına göstermeniz ve bu konu hakkındaki görüşlerini almanız gerekmektedir. Zaten bu bakım türü çalan kişiler tarafından değil, enstrüman yapımında ve onarımında söz sahibi uzmanlar tarafından gerçekleştirilen bir bakım çeşididir. Ayrıca klarnetinizle ilgili bilgi almak için klarnet kursu İzmir eğitmenlerimize de başvurabilirsiniz.

Klarnet kursu İzmir ile kısa sürede parça çalmanın tadına varın !