Klarnetle İlgili Merak Edilen Soruların Cevapları

* Nasıl Klarnet Edinebilirim?

Düzenli pratik yapılabilmesi için ve verilen ödevlerin kurs ya da ders dışında tekrarının sağlanması amacıyla klarnet edinmeniz faydalı olacaktır. Başlangıç aşamasındaysanız sizi idare edecek uygun fiyatlı bir klarnet edinmeniz daha sağlıklı olacaktır. Klarnet satın almadan önce mutlaka uzman birine danışmanız ve bir çok marka model seçeneğini değerlendirmeye almanızı tavsiye ediyoruz. Klarnet kursumuz bu konuda size yardımcı olacaktır.

* Klarnet Öğrenmek Zor Mudur?

Klarnet çalmaya hevesi olan, düzenli çalışma yapan her birey klarnet çalabilir. Ancak bu süreçte bol bol egzersizleri çalışmak ve gerekli üfleme alıştırmalarını yapmak öğrenmenizi kolaylaştırmanızı adına mutlaka gereklidir.
klarnet* Herhangi bir kurumdan ders almadan da klarnet öğrenebilir miyim?

İnternet kaynaklarından, videolardan, kitaplardan destek alarak klarnet öğrenimine başlayabilirsiniz. Ancak anında müdahale açısından birebir özel ders klarnet eğitimi almanız öğrenme sürenizin kısalması açısından çok faydalı olacaktır.

* Si bemol klarnetle Sol klarnet arasındaki farklılıklar nelerdir?

Si bemol klarnet icrasına çoğunlukla klasik müzikte rastlanırken, sol klarnet icrasına genellikle Türk müziğinde rastlanmaktadır. Ancak si bemol klarnetle Türk müziği icrası yapılabildiği gibi sol klarnetle de klasik müzik icra edilebilir. Bu klarnet çeşitleri arasında ses aralığı farkı ve ton farkı mevcuttur.

* Klarnet çalabilmek için nota  eğitimi almak zorunda mıyım?

İzmir klarnet kursu ile klarnet çalmak için illa ki nota öğrenmeniz gerekmemektedir. Ancak yapacağınız hataların daha çabuk farkına varabilmek ve bu hataların önüne geçebilmek adına nota bilginizin bulunması size ekstra fayda sağlayacaktır.